Plecak worek z podszewką – jak uszyć? Nie da się ukryć, że plecaki worki na dzień dzisiejszy cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Doskonale sprawdzą się w przypadku letniej pory roku, jednocześnie pasują do wielu stylizacji jednocześnie – przez wielu uznawane są za uniwersalne. Charakteryzują się lekkością i ponadprzeciętną pojemnością, dlatego też użytkownicy z pewnością pomieszczą niezbędne przedmioty.
Nie musimy kupować gotowego egzemplarza – możemy zdecydować się na jego uszycie samodzielnie, co nie jest wymagającą czynnością. Dlaczego warto zdecydować się na posiadanie plecaka worka? Jak uszyć plecak worek z podszewką? Jak wygląda szycie workoplecaków krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Dlaczego warto zdecydować się na posiadanie plecaka worka?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad kwestią tego, dlaczego tak właściwie warto posiadać plecak worek. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas potencjalnych wyjazdów wakacyjnych. Kiedy pogoda jest bardzo korzystna- na zewnątrz świeci słońce, jednocześnie jest ciepło i upalnie, wówczas nikt z nas nie chce nosić toreb o dużym ciężarze. Powoduje to, że jeszcze bardziej się męczymy i pocimy, przez co nie czujemy się komfortowo- jest to zupełnie zrozumiałe. Plecak worek jest natomiast lekki i z pewnością pomieści potrzebne nam drobiazgi, jak chociażby portfel, okulary, czapkę, papierosy, zapalniczkę czy biżuterię. Plecak doskonale sprawdzi się w przypadku nieco większych festiwali. Zapewne dla każdej rodziny wydarzenie muzyczne to okazja do wspólnego spędzenia czasu i zabawy. Do worka możemy zapakować niezbędne dodatki, dzięki czemu mamy pewność co do bezpieczeństwa przedmiotów. Duże znaczenie mają również aspekty wizualne danego plecaka- niektórzy preferują bowiem szalone wzory i nietypową kolorystykę, aby wyróżniać się spośród tłumu. Plecak worek zalecany jest podczas rowerowych wycieczek, ewentualnie podczas przejażdżek na rolkach lub deskorolce. Mogą być też formą dopełnienia stylizacji do pracy. Świetną alternatywą dla torebek będą modele, które zostały wykonane ze skóry ekologicznej.
Jak uszyć plecak worek z podszewką?
Część osób z pewnością zastanawia się, jak można szybko i skuteczne uszyć plecak worek z podszewką. Tego typu przedmioty są często spotykane na ulicach już od kilku sezonów. W naszej polskiej modzie znalazły swoje przytulne miejsce i nic nie wskazuje na to, że tego typu trend miałby ulec w najbliższym czasie odwróceniu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy wiele różnych rodzajów workoplecaków. Mogą one różnić się od siebie różnymi parametrami, jak chociażby rozmiarami, kieszonkami, aplikacjami. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się jednak worki z podszewka. Nie decydujmy się na gotowe produkty, które dostępne są w sklepach- zdecydowanie rozsądniejsze jest puszczenie wodzy kreatywności i zdecydowanie się na samodzielne uszycie worków. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudna czynność, wymaga jednak od nas pewnego doświadczenia, stabilnej ręki, umiejętności manualnych i cierpliwości. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, że w połowie zrezygnujemy z szycia pięknych plecaków worków.
Jak wygląda szycie workoplecaków krok po kroku?
Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek czynności właściwie, musimy w pierwszej kolejności odpowiednio się przygotować. Bynajmniej nie chodzi o kwestie mentalne, a techniczne i fizyczne. Nie obędzie się bowiem bez podstawowych przyrządów krawieckich, maszyny do szycia, nożyc do papieru, materiałów (z których worek będzie uszyty), znaczników. Bez tych podstawowych elementów nie ruszymy dalej. Na początku zajmujemy się wycinaniem dwóch prostokątów- powinny mieć wymiary 50×35 cm. Konieczne jest również wycięcie dwóch mniejszych prostokątów z ekoskóry. Tkaninę zszywamy z ekoskórą w taki sposób, aby stworzyć dwie strony workoplecaka (przód i tył). Pamiętajmy o zostawieniu 1,5 cm na szew. Następnie przyszywamy szwy do materiału wierzchniowego. Taśma nośna musi być przecięta na pół, podobnie jak powstałe kawałki. Materiały należy ułożyć przód z tyłem w taki sposób, aby spotykały się na bokach w jednej lokalizacji. Pamiętajmy o konieczności spięcia plecaka na bokach i dnie, a następnie o ich zszyciu. Górna część plecaka worka powinna mieć zszyte końce materiałów na płasko. Następnie formujemy płaskie dno, a w górnej części zginamy rogi w kształt trójkąta. Kiedy struktura całego worka jest już jakoś zszyta, możemy przejść do podszewki. Trzeba zatem szyć boki materiału na całej długości. Pamiętajmy o tym, aby w podszewce zrobić dno. Teraz pozostaje nam połączyć ze sobą worek znajdujący się na lewej stronie razem z podszewką, która wywinięta jest na prawą stronę. Na koniec górna część plecaka również musi zostać odpowiednio przeszyta. Nie zapominajmy o przeciągnięciu sznurka przez otwór i o związaniu końców.