ASUS TUF Gaming FX706 i jego specyfikacja

ASUS TUF Gaming FX706 i jego specyfikacja

ASUS TUF Gaming FX706 i jego specyfikacja – laptopy są niezwykle wygodnym narzędziem dla ludzi wykonujących swoją pracę zdalnie. Są świetnym rozwiązaniem dla ludzi realizujących zadania w trybie Home Office. Stale rozwijająca się technologia umożliwia również wykorzystywanie tego typu sprzętu do zabawy. Młodzi użytkownicy niektórych marek mogą cieszyć się niezwykle wymagającymi produkcjami, które nie odpalą na zwykłym sprzęcie.

Jednym z takich laptopów jest świeży prototyp marki ASUS. W tym artykule postaramy się przybliżyć zalety laptopów gamingowych typu ASUS TUF Gaming FX706. Są świetnym produktem zarówno dla zapalonych graczy, jak i również dla pracowników wykonujących zadania w godzinach nocnych. Jak wygląda historia marki ASUS? Co sprawia, że dla graczy laptopy w tej wersji są idealnym rozwiązaniem dla wymagających graczy? Jaka jest specyfikacja tego sprzętu?

Geneza firmy ASUS

 Największymi producentami elektroniki są azjatyckie tygrysy i nie jest to żadną tajemnicą poliszynela. Marka ASUS powstała w Republice Chińskiej w 1989 roku. Jej nazwa nawiązuje do mitologii greckiej. Jest skrótem do nazwy skrzydlatego konia, Pegaza. Użytkownikom sprzętu elektronicznego może skojarzyć się z popularnymi w swoim czasie, tanimi grami telewizyjnymi. Sukces marki nastąpił lawinowo, w szczególności po 2004 roku, gdy to ASUS znalazł się w ścisłym rankingu sprzedawców płyt głównym. Firma współpracuje z innymi znanymi markami. Produkuje komponenty dla takich tuzów jak Sony i Apple. Koncern znany jest z wykorzystywania surowców odnawialnych w procesie produkcji elementów sprzedawanego przez siebie sprzętu. Mowa tu o tak zwanym Green ASUS. Zielone ASUS-y są niezwykle popularne wśród konsumentów. O dynamicznym rozwoju marki niech poświadczy fakt, że obecnie produkuje serie laptopów wykorzystujących ponadprzeciętne moce obliczeniowe na potrzeby rynku graczy. I to nie byle jakich graczy. Poniżej wspomnimy o specyfice laptopów ASUS TUF Gaming FX706. Zapraszamy do dalszej lektury!

Gamingowy raj

ASUS TUF Gaming FX706 i jego specyfikacja
ASUS TUF Gaming FX706 i jego specyfikacja

O ile komputery i laptopy przeznaczone dla standardowych użytkowników, korzystających z tego typu sprzętu nie muszą być mocarne, o tyle gracze wymagają sprzętu z najnowszymi podzespołami. Nie zagramy w najnowszego Wiedźmina na pierwszym lepszym laptopie. Tradycyjne laptopy znane są z podzespołów zintegrowanych i w praktyce niewymienialnych. To sprawia, że zagorzały fan wymagających superprodukcji musi przerzucić się na peceta, albo odłożyć pieniądze na niego. Czy aby na pewno jest to jedyne dla gracza rozwiązanie? Okazuje się, że nie. Firma ASUS wychodzi graczom naprzeciw, wydając swój sztandarowy produkt tego typu ASUS TUF Gaming FX706. Wyobraźcie sobie, że w ulubioną świeżynkę gracie wygodnie siedząc na kanapie. Komfort użytkowania jest ogromny. Postawmy równie ważne pytanie. Co decyduje o wysokiej użyteczności sprzętu tej klasy? Odpowiedzią jest specyfikacja. Okazuje się, że gaminowe laptopy od ASUSA dysponującą procesorem o dość szybkim taktowaniu. Mowa tu o procku klasy Intel, a konkretnie rzecz ujmując, procesorze i5 10-gen. Taktowanie procesora oscyluje w granicach od 2,5 do 4,5GHz. Czynnik ten decyduje o szybszym odświeżaniu strony. Równie ważnym, a może i najważniejszym podzespołem zaimplementowanym w tym laptopie jest karta graficzna. Klasyczne laptopy dysponują zazwyczaj zintegrowaną kartą graficzną, która nie udźwignie produkcji o wysokiej rozdzielczości. Chcecie pograć w najnowszego Far Cry’a i zastanawiacie się nad sprzętem, dzięki któremu będzie to możliwe? Zainwestujcie w ASUS TUF Gaming FX706! Laptopy te mają nam do zaoferowania kartę klasy nVidia, a konkretniej rzecz ujmując GeForce GTX 1060 Ti. Wybór sprzętu z takim podzespołem to przepis na delektowanie się soczystą grafiką oferowaną przez masę dobrze znanych nam produkcji gier pc. Ilość pamięci RAM jest standardowa i wynosi około 16GB. Niewiele jest gier komputerowych wymagających od nas większej ilości pamięci HUD. Pojemność dysku twardego w opisywanym przypadku jest standardowa dla laptopów w określonych widełkach cenowych. Decydując się na ten sprzęt, liczyć możecie na 512GB wolnej przestrzeni. Czy to dużo, czy to mało? Wszystko zależy od waszych preferencji. Grę zajmującą mnóstwo przestrzeni na dysku twardym zawsze można odinstalować po jej przejściu, zyskując wykorzystaną uprzednio przestrzeń. Laptopy te sprzedawane są z systemem operacyjnym, więc nie musimy głowić się nad zakupem dodatkowo oprogramowania. Opisywany sprzęt wgrany ma system Win10 Home Edition. Omówiona specyfikacja jak sami widzicie, wpływa na możliwość pogrania w dość wymagające produkcje dostępne na rynku. Wy oraz wasze dzieciaki z pewnością docenicie wydajność tego produktu.

Cóż można dodać?

 Laptopy ASUS w wersji gamingowej to nie tylko gratka dla wymagających graczy. Dzięki specjalnemu oświetleniu klawiatury umożliwia pracownikom zdalnym pracę po nocach. Interfejs systemu jest niezwykle wygodny, a poza tym wykonanie touchpada i klawiatury spełni nasze oczekiwania. Wariant laptopa, o którym wspominamy w niniejszych artykule, jest w kolorze czarnym. Powyżej opisana specyfikacja sprzętu umożliwia człowiekowi wydajną pracę i korzystanie z najnowszych programów. Jednym słowem laptopy ASUS TUF Gaming FX706 to istny rarytas na rynku sprzętu elektronicznego. Korzystając z nich, nie tylko mile spędzimy czas przy najnowszych superprodukcjach, ale i wygodnie popracujemy.