Centrum leczenia uzależnień

Centrum leczenia uzależnień

Centrum leczenia uzależnień od jedzenia – dziś uzależnienie to jest ogromne i zaczyna rozprzestrzeniać się wśród ludzi w każdym wieku, w każdym zawodzie i poglądach. Osoby z tym nałogiem jedzą duże ilości jedzenia nie z głodu, ale z powodu niepokoju lub podniecenia, a także w celu uzyskania dodatkowych pozytywnych emocji w celu odprężenia się. W sytuacji uzależnienia jedzenie może być pocieszeniem dla osoby, która może ulżyć kłopotom w pracy, kłótniom z bliskimi, niezadowoleniu z siebie.

Przyjemność, jakiej doświadcza człowiek podczas jedzenia, daje mu wyobrażone poczucie komfortu i satysfakcji i jest przyzwyczajona do rozwiązywania w ten sposób problemów. Człowiek szybko przypomina sobie, jak się czuł podczas dużego posiłku, a przy następnej podobnej okazji raz po raz uspokaja się na właściwej ścieżce. W przypadku zauważenia powyższych objawów prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym Centrum Leczenia Uzależnień od Żywności.

Dlaczego konieczne jest leczenie w ośrodku leczenia uzależnień od jedzenia?

Jeśli podejrzewasz, że masz uzależnienie od jedzenia, powinieneś od razu rozpocząć leczenie. Wchłaniając duże ilości pokarmów zawierających węglowodany, w końcu przestaniesz się nasycać. Ilość niezbędnego pożywienia stale rośnie, neurotyczność staje się silniejsza, pojawiają się różne choroby trzewne, aktywnie zwiększa się masa ciała i tkanka tłuszczowa, a metabolizm spowalnia.

W wyniku tego wszystkiego stajesz się niezadowolony z siebie, wpadasz w depresję i znów zaczynasz walczyć z jedzeniem. Okazało się, że było to straszne błędne koło, z którego trudno było się wyrwać. Nasi eksperci z ośrodka leczenia uzależnień od jedzenia zapewniają najbardziej kompleksowe leczenie. Staranne indywidualne traktowanie każdego pacjenta, przyjazne nastawienie i skuteczne metody pozwolą na trwałą zmianę złych nawyków i zachowanie zdrowia, młodości i piękna.

Jak leczy się uzależnienie od jedzenia?

Aby pozbyć się tej choroby, nie wystarczy polegać na pomocy dietetyka, ale także starać się ograniczać ilość spożywanego pokarmu. Leczenie uzależnienia od jedzenia należy powierzyć wykwalifikowanemu psychoterapeucie. Ważne jest, aby zrozumieć, że to uzależnienie jest wynikiem wewnętrznych problemów psychologicznych, które można wyleczyć tylko poprzez pełne ich rozwiązanie.

Centrum leczenia uzależnień
Centrum leczenia uzależnień

Leczenie w naszym Centrum Leczenia Uzależnień od Żywności jest bardzo podobne do łamania innych złych nawyków. Ponieważ charakter choroby jest taki sam, problematyczne zachowanie (dieta), pomaga to pacjentowi zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich trudach. Główną rolą psychoterapeuty jest odkrywanie wewnętrznych problemów, które osoba stara się ukryć w każdy możliwy sposób, jedząc duże ilości jedzenia.

Uzależnienie nie zaczyna się od zera, zwykle towarzyszy mu jakiś stres, porażka życiowa, ciągłe niezadowolenie z siebie, kompleksy, problemy z komunikacją z innymi, izolacja i wiele innych trudności. Tylko poprzez znalezienie źródła problemu możesz zacząć szukać rozwiązania. Specjalista wykona niezbędną pracę, aby zmniejszyć stres pacjenta i zwiększyć jego samoocenę. Ważne jest, aby osoba na nowo nauczyła się kochać siebie.

Jak wygląda leczenie w ośrodku leczenia uzależnień od jedzenia?

Leczenie uzależnienia od jedzenia będzie wiązało się ze znalezieniem nowych źródeł przyjemności. W tym celu odbywają się dodatkowe sesje psychologiczne, podczas których osiąga się pełną harmonię i relaks, pojawia się lekkość ciała i pozytywne myśli. Niektórzy preferują rozwiązywanie problemów z innymi pacjentami, inni wymagają osobistej rozmowy z psychoterapeutą. Eksperci w naszym ośrodku leczenia uzależnień rozważą charakterystykę każdego pacjenta i dobiorą zindywidualizowane metody leczenia, aby powrót do zdrowia był skuteczny.
Dzięki tym zajęciom znikają uporczywe myśli o jedzeniu i chęć nadużywania fast foodów. Pacjenci uczą się oddzielać swoje wewnętrzne emocje od produktów na sklepowych półkach. Stopniowo kultura żywieniowa i styl życia pacjenta zaczęły się poprawiać. Nie postrzega już jedzenia jako jednego z głównych sposobów na dobrą zabawę. Ten proces jest bardzo trudny i dlatego może być bardzo powolny. Ale na pewno doprowadzi to do pozytywnych rezultatów, co jest najważniejsze.

Postawy pacjentów wobec uzależnienia od jedzenia

Być może najważniejszymi i niezbędnymi czynnikami, aby leczenie uzależnienia od jedzenia było skuteczne, jest chęć pozbycia się nałogu przez pacjenta, jego chęć powrotu do zdrowia oraz jego nastawienie do pozytywnego wyniku leczenia. Musisz tego naprawdę chcieć, a eksperci z naszego centrum leczenia uzależnień pomogą Ci skierować to pragnienie we właściwym kierunku.

Razem pomożemy Ci wejść w nowe życie bez uzależnienia od jedzenia, pełne radości i satysfakcji w sobie i otaczającym Cię świecie. Pracujemy nad poprawą nie tylko Twojego stanu fizycznego, ale przede wszystkim psychologicznego nastawienia do Twojego pociągu. W tym celu dysponujemy najbardziej doświadczonymi i wykwalifikowanymi lekarzami, którzy od lat z powodzeniem pomagają pacjentom z różnego rodzaju uzależnieniami. Jeśli chcesz żyć satysfakcjonującym życiem bez żadnych nałogów, skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy.