Jakie akcesoria do makijażu i paznokci wybrać?

Jakie akcesoria do makijażu i paznokci wybrać?

Jakie akcesoria do makijażu i paznokci wybrać? Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednie akcesoria do makijażu i paznokci pozwolą Ci je rozpieszczać i sprawić, że będą wyglądać nienagannie. Co zrobić, aby mieć zdrowe i piękne paznokcie?

Płytka paznokcia

Pielęgnację paznokci należy zacząć od talerza. Słabe i łamliwe paznokcie należy odpowiednio odżywić, zanim przystąpimy do ich malowania i zdobienia. Na początek warto zastosować odżywkę przeznaczoną do wzmocnienia płytki paznokcia. Warto wybrać odżywkę opartą na naturalnych składnikach, ponieważ chemiczne dodatki mogą powodować odpryskiwanie paznokci. Kuracje z odżywką mogą trwać nawet miesiącami, ale bez odżywki bardzo trudno jest utrzymać piękny wygląd paznokci. Ważną rolę odgrywa również nawilżanie skórek wokół paznokci. Chociaż istnieje wiele kremów i balsamów przeznaczonych specjalnie do skórek, warto wypróbować oliwę z oliwek, którą smarujesz trzy razy w tygodniu. Możesz nawet powtarzać zabieg codziennie, jeśli są bardzo suche. Oliwa z oliwek to naturalny produkt, który błyskawicznie odżywi skórki.

Nadać kształt

Akcesoria do paznokci pozwalają na ich stylizację. Niektóre kobiety preferują paznokcie w kształcie migdałów, podczas gdy inne wolą kwadratowe. Nadanie kształtu nadaje również paznokciom odpowiednią długość. Do tego nie używamy nożyczek, ale pilnika. Ewentualne zadziory można usunąć nożem. Pilnik ten pozwoli nadać paznokciom pożądany kształt i długość, a także wypolerować płytki przed nałożeniem lakieru. Powinien mieć odpowiednią ziarnistość, a nie pilnik, można też użyć bloku polerskiego. Dla lepszego wyglądu paznokci konieczne jest złuszczenie naskórka oraz usunięcie naskórka, który nachodzi na płytkę paznokcia. Stosując się do zasad prawidłowego nawilżenia skórek, usunięcie skórek powinno być bezbolesne, ponieważ zmiękną.

Obraz

Jakie akcesoria do makijażu i paznokci wybrać?
Jakie akcesoria do makijażu i paznokci wybrać?

Przy pomocy odpowiednich akcesoriów do zdobienia paznokci w postaci lakieru, cekinów czy pyłków możemy nadać im oryginalny wygląd. Wybór kolorów lakierów jest kwestią osobistych preferencji, ale wybieraj ostrożnie, aby pasowały do ​​Twojej codziennej garderoby. Na przykład nosząc zielone odcienie, należy unikać różowych paznokci. Pastelowe kolory często dobrze sprawdzają się w codziennej pracy – beże, szarości lub pastele zazwyczaj pasują do każdego koloru i też dobrze się sprawdzają. Na większe imprezy możemy wybierać spośród innych kolorów, choć delikatne barwy sprawdzą się również na eleganckich przyjęciach. Największym problemem kobiet z lakierem do paznokci jest jego trwałość. Niestety, nieestetyczne odpryski pojawiają się zwykle po dwóch dniach, powodując konieczność przemalowania deski. Niektórzy producenci twierdzą, że ich lakier utrzyma się na paznokciach nawet do tygodnia, ale w rzeczywistości nieutwardzony lub chemoutwardzalny lakier utrzymuje się na płytce paznokcia do kilku dni. Aby przedłużyć trwałość lakieru możemy zastosować akcesoria do paznokci, które są utwardzaczami lakieru. Warto jednak upewnić się, że utwardzacz jest tej samej marki co lakier. W przeciwnym razie uzyskamy odwrotny efekt – lakier zamiast się kleić, będzie się odklejał.

Dekoracja

Ozdoby do paznokci dodadzą im pikanterii. Wystarczy posypać brokatem mokry lakier i uzyskamy ciekawy efekt. Na sklepowych półkach możemy znaleźć szeroką gamę produktów dekoracyjnych. Wśród nich popularne są cyrkonie przyklejane do jednego paznokcia każdej dłoni, najlepiej na palcu zaręczynowym. Popularne są również lakiery, które dzięki zastosowaniu cienkiego pędzelka pozwalają narysować wybrany wzór na paznokciach. Największą wadą stosowania dodatkowych ozdób do paznokci jest to, że są one trudne do usunięcia przez leżącą pod spodem warstwę lakieru. Najlepiej nadaje się do tego aceton, ale może uszkodzić płytkę paznokcia i spowodować jej rozdwajanie.

Gdzie kupić?

W dużych miastach jest wiele sklepów z akcesoriami do paznokci. Poza podstawowymi kosmetykami i akcesoriami można kupić także profesjonalny sprzęt i produkty, takie jak mieszanie manicure – zupełnie jak u kosmetyczki. Wiele sklepów prowadzi również sprzedaż internetową, dzięki czemu dostęp do specjalistycznych produktów mają również mieszkańcy mniejszych miejscowości. W tych punktach pracują osoby z obszerną znajomością paznokci, więc można tam uzyskać pomoc w doborze akcesoriów do paznokci. Minusem tego typu sklepów z akcesoriami do paznokci jest cena. Zwykle są bardzo wysokie. Kosmetyki do pielęgnacji paznokci dostępne są również w hurtowniach, gdzie ceny są znacznie niższe, a wybór bardzo bogaty. Apteki znajdują się w prawie każdym centrum handlowym i są również popularnymi sklepami. Cena, po której sprzedają produkty, zależy od konkretnej marki. Niektóre apteki organizują imprezy z ekspertami w dziedzinie kosmetologii i doświadczonymi manikiurzystkami, które chętnie doradzą w zakresie pielęgnacji manicure.