Jakie cążki do skórek kupić?

Jakie cążki do skórek kupić?

Jakie cążki do skórek kupić? Kosmetyka paznokci jest dzięki profesjonalnym narzędziom bardzo prostym zabiegiem. Cążki do skórek to istotny element wyposażenia każdego salonu podologicznego, ale również domowej kosmetyczki. Za ich pomocą można zdziałać cuda. Na rynku znajduje się wiele różnych cążków do skórek, różniących się od siebie jakością. Decydując się na ich zakup, wybierajmy znane i cenione marki, oferujące wysokiej klasy produkty do wycinania skórek.

Na co zwrócić uwagę wybierając cążki do skórek?

Cążki do skórek w podologii znacznie ułatwiają pielęgnację paznokci. Jednak ważne jest to, aby wybrać ich odpowiedni rodzaj. Akcesorium to pełni niezwykle istotną funkcję. Przed jego zakupem przyjrzyjmy się kilku ważnym parametrom.

  1. Jakość ostrza

Najważniejszym elementem cążek do skórek jest oczywiście samo ostrze. Jakie powinno ono być? Ostrze musi być przede wszystkim odpowiednie naostrzone oraz wyprofilowane. Dobrze, jeśli nie było produkowane na dużą skalę, gdyż o wiele skuteczniej wycinaną skórki modele ręcznie szlifowane. Oprócz tego sprawdźmy, czy ostrze cążek podologicznych perfekcyjnie się schodzi. Jeśli między ostrzami będzie widoczny prześwit, wówczas nie będzie można dokładnie wyciąć wszystkich skórek. A ile mm powinno mieć ostrze? Zazwyczaj klasyczne narzędzia mają ostrza o długości 3 mm. Dłuższe ostrza pomogą nam w szybszym usuwaniu naskórka, jednak to krótsze sprawią, że będziemy w tym precyzyjni.

  1. Materiał wykonania

Jakie cążki do skórek kupić?
Jakie cążki do skórek kupić?

Kolejnym ważnym parametrem jest materiał, z jakiego zostały wykonane cążki do skórek. Polecane są przede wszystkim narzędzia wyprodukowane ze stali nierdzewnej i chirurgicznej. Istotna jest także sama gęstość stali. Salony podologiczne wykorzystują w swoich zabiegach zazwyczaj produkty francuskie, niemieckie albo japońskie. Takie narzędzia mają właściwą gęstość stali, co przekłada się na ich wytrzymałość. Wybierając je, możemy mieć więc pewność, że podczas wycinania skórek, nie dojdzie do złamania cążek. Ważne jest również to, aby narzędzia dało się sterylizować i dezynfekować. Jest to ważne nie tylko w salonach podologicznych, ale również w domowym użytku. Muszą być one wielokrotnego użytku i posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty.

  1. Ramiona oraz inne elementy cążek do skórek

Klasyczne cążki do skórek zostały wyposażone w ramiona, idealnie wyprofilowane do dłoni. Dzięki nim można uzyskać pewny chwyt, a cążki nie ześlizgną się nam z dłoni podczas zabiegu. Zbyt długie narzędzie byłoby niewygodne, a o za krótkich ramionach utrudniałoby nacisk podczas zabiegu. Zalecana długość to 10 cm. Znajdujący się w połowie ramion element nitujący powinien być wytrzymały. Nie może być zrobiony z aluminium czy plastiku. Sprężyna musi natomiast działać płynnie i być elastyczna. Zapewni to nam przyjemną i cichą pracę z cążkami podologicznymi.

  1. Zapięcie

Zapadka nie jest elementem obowiązkowym. Jej zadaniem jest zabezpieczenie nas przed zranieniem oraz ochrona narzędzia przed stępieniem. Cążki do skórek z zapięciem będą nieco mniej komfortowe w użytkowaniu oraz trochę cięższe. Wybór więc zależy od naszych własnych preferencji, jednakże w cążkach podologicznych jest to przydatny element.

  1. Gwarancja i opinie o producencie

Producenci dają na swoje produkty 12 miesięcy gwarancji, jednakże nie obejmuje ona mechanicznych uszkodzeń, które wynikają z uderzenia czy ze zbyt dużej siły nacisku. Podczas zakupu cążek podologicznych zapoznajmy się także z opiniami na temat danego produktu.

Jaki wybrać rozmiar cążek do skórek?

W przypadku miękkich i krótkich skórek, do ich wycinania sprawdzą się cążki z ostrzem w rozmiarze 3 mm. Jeśli natomiast są one twarde i obejmują znaczną część paznokcia, wówczas przydadzą nam się narzędzia z ostrzem w rozmiarze 5 mm albo 7 mm. Wszystko więc zależy od rodzaju skórek, jakie chcemy usunąć. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na zakup dwóch narzędzi o odmiennym rozmiarze ostrzy, aby sprawdzić, którymi z nich lepiej nam się pracuje.

Polecamy również:

Jak często ostrzyć cążki do skórek?

Jeśli korzystamy z cążek podologicznych jedynie na własny użytek w domowym zaciszu, wówczas powinniśmy je ostrzyć minimum raz na 3 miesiące. Wszystko jest jednak zależne głównie od tego, jak często wykonujemy zabiegi przy użyciu tych narzędzi. Jeśli natomiast akcesorium to używane jest w profesjonalnym salonie podologicznym, wówczas niezbędne jest dosyć częste ostrzenie cążek. Jest to kwestią indywidualną, wszystko zależy od częstotliwości korzystania z narzędzia. Regularne ostrzenie cążek do skórek jest bardzo ważne, gdyż źle przygotowane narzędzie utrudni bądź uniemożliwi pracę. Nie ostrzenie cążek, kiedy one tego wymagają, może doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia, co będzie wiązać się z koniecznością zakupu nowego narzędzia.

Gdzie kupić cążki do skórek?

Cążki do skórek można zakupić w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Polecane są jednak zaufane miejsca na ich zakup, czyli apteki oraz medyczne sklepy internetowe. Kupując u zaufanych sprzedawców, możemy mieć pewność co do jakości cążek do skórek i tego, że posłużą nam przez długie lata.