Czym jest esperal i gdzie go kupić?

Czym jest esperal i gdzie go kupić?

Czym jest esperal i gdzie go kupić? Alkoholizm jest ciężkim uzależnieniem, od którego trudno się uwolnić. Wymaga to głębokiej świadomości istoty problemu i chęci zmiany u osoby uzależnionej. Alkoholik wymaga pomocy ośrodka terapii alkoholowej i wsparcia najbliższych. Psychoterapia jest najważniejszą metodą leczenia tego uzależnienia. Wsparciem w leczeniu problemów z alkoholem są również specjalne wszywki, takie jak esperal.

Czym są wszywki dla alkoholików? Gdzie można nabyć esperal? Czy bez recepty zakup jest możliwy? Jak skuteczny jest esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ w leczeniu alkoholizmu? Niniejszy artykuł rozwieje wątpliwości na ten temat.

Słów kilka o alkoholizmie

Czym jest esperal i gdzie go kupić?
Czym jest esperal i gdzie go kupić?

Nim przejdziemy do form leczenia alkoholizmu, zajmijmy się pokrótce wyjaśnieniem samego zjawiska. Czym jest alkoholizm? W fotograficznym skrócie jest to uzależnienie od napojów alkoholowych. Ma ono podłoże psychologiczne. Symptomem tego uzależnienia jest silna potrzeba sięgnięcia do kieliszka. Osoba uzależniona od alkoholu racjonalizuje sobie powody, dla których pije. Wpływa to destrukcyjnie zarówno dla niej, jak i dla najbliższego otoczenia. Powoduje rozpad małżeństw i wpycha w problemy zawodowe. Dotychczas poukładany świat osoby cierpiącej na tę przypadłość obraca się w ruinę. W obiegu krąży masa krzywdzących mitów na temat alkoholizmu. Mniema się powszechnie, że osoba uzależniona może z dnia na dzień rzucić nałóg. Jest to oczywista bzdura. Spotkać się można również z krzywdzącym osądem dotyczącym statusu społecznego alkoholika. W obiegu krąży głębokie przeświadczenie, że jest to problem charakterystyczny dla marginesu społecznego. Jest to krzywdząca opinia zarówno dla osób o kiepskim statusie materialnym, jak i nałogowców będących na wyższym szczeblu drabiny społeczno-zawodowej. Pomoc osobie cierpiącej na uzależnienie od alkoholu zaczyna się od zrozumienia problemu i chęci zmiany przez osobę zainteresowaną. Niestety nie da się rzucić tego nałogu w warunkach domowych. Potrzebna jest fachowa pomoc wykwalifikowanych specjalistów w ośrodkach uzależnień alkoholowych. Na miejscu pacjent poddawany jest psychoterapii i zajęciom grupowym. Celem jest głębokie zrozumienie istoty problemu, zmiana nawyków i przyzwyczajeń. Psychoterapia to podstawa w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Czy istnieją metody pomocnicze w leczeniu? Ta, istnieją. Skupimy się na tym w poniższym paragrafie.

Czym są wszywki przeciwalkoholowe?

Stosowane są w ramach tak zwanej terapii awersyjnej. Sama nazwa wiele nam mówi. Wszywki alkoholowe są lekiem wszczepianym w skórę. W składzie takich wszywek znajduje się disulfiram, zwany również esperalem. Esperal jest substancją czynną, która w kontakcie z alkoholem działa destrukcyjnie na organizm https://www.facebook.com/odoklinikapoznan. Awersja, która może nastąpić w wyniku spożycia alkoholu działa na podświadomość osoby uzależnionej. Lepiej nie chwytać za kieliszek, jeśli życie miłe. Lek ten działa niejako na podświadomość alkoholika. Jest czerwonym światłem dla osoby uzależnionej. Jeśli znasz kogoś, kto przeszedł przez terapię przeciwalkoholową i zdecydował się na aplikację esperalu, wiedz, że po spożyciu wysokoprocentowych trunków dozna nieprzyjemnych dolegliwości. W ich poczet zaliczyć możemy bóle głowy, zaczerwienienia, nudności, brak tchu i przyspieszone bicie serca. W domyśle disulfiram ma odciągnąć osobę uzależnioną od pokusy sięgnięcia po alkohol. Dlaczego tak jest? Otóż wszywka powoduje zmiany metaboliczne. Alkohol nie rozkłada się w normalny sposób. Aldehyd octowy nie przekształci się w kwas octowy. Skutkuje to wyżej wymienionymi dolegliwościami. Terapia awersyjna zakładająca zastosowanie esperalu musi być skonsultowana z lekarzem w zakładzie dla alkoholików.

Dostępność esperalu

Nim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie o dostępność leku, musimy zwrócić uwagę na pewną rzecz. Esperal https://www.lektor.edu.pl/tabletka-na-trzezwosc-ile-dziala-esperal/, ze względu na swoją szkodliwość dla zdrowia został poddany krytyce w wielu krajach zachodnich. Wycofano go z produkcji między innymi w Stanach Zjednoczonych i w państwach starej Unii. Popularnością cieszy się natomiast w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Zważywszy na charakter leku, nie jest on refundowany przez NFZ. Jego sprzedaż jest też mocno ograniczona. To generuje problemy w dostępie do leku. Jak już zostało wspomniane powyżej, wszywki antyalkoholowe muszą być uzgodnione z lekarzem specjalistą. Podstawą leczenia uzależnień od alkoholu jest psychoterapia odbywająca się na terenie określonych placówek. W toku procesu leczenia alkoholik może rozważyć kwestię zastosowania wszywki, konsultując to rzecz jasna z odpowiednim specjalistą. Jest to warunek konieczny, ponieważ lek nie jest dostępny bez recepty. Nie da się go dostać tak po prostu, bez wizyty u lekarza. Lek również podawany jest na terenie ośrodków leczenia uzależnień alkoholowych. Realizuje się wówczas zabieg mikrochirurgiczny mający na celu aplikację określonego stężenia esperalu pod skórą. Poza dedykowanymi placówkami i apteką nie jest możliwe nabycie tego środka farmakologicznego. Odpowiedzmy sobie też na inne pytanie. Jaka jest skuteczność esperalu? Alkoholizm to choroba zarówno ciała, jak i duszy. Negatywne następstwa mieszania leku z alkoholem wpływają na podświadomość osoby uzależnionej. Skutki uboczne powodują, że człowiek uzależniony trzyma się od kieliszka z daleka. Biorąc to pod uwagę, esperal cieszy się pewną skutecznością. Pamiętajmy jednak, że terapia awersyjna ma charakter pomocniczy do leczenia właściwego alkoholizmu. Podstawą w leczeniu uzależnienia jest psychoterapia.