Jak wybrać komputer dla gracza?

Komputery to bardzo szeroka kategoria produktów. Na przestrzeni kilku ostatnich lat technologia poszła tak bardzo do przodu, że najnowsze komputery są w stanie zaoferować nam tak dużą wydajność, o jakiej jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nawet nie marzył. Jedną z najważniejszych kategorii komputerów stacjonarnych są komputery dla graczy. Czym należy kierować się przy zakupie komputera dla gracza? 

 

Jak wybrać komputer dla gracza?

Najnowsze gry są bardzo wymagające dla komputerów. Tym bardziej, gdy zależy nam na tym, aby móc grać na najwyższych ustawieniach graficznych oraz maksymalnych ustawieniach detali. Mimo tego, iż w chwili obecnej bardzo wiele gier można z powodzeniem uruchomić na komputerze średniej klasy, to jednak od razu będzie można zauważyć, iż płynność rozgrywki oraz odwzorowanie detali nie będą idealne. Nie ma się zatem co dziwić, że graczy interesują komputery z najwyższej półki, które sprostają ich wysokim wymaganiom. Czym się kierować, gdy wybieramy komputery dla graczy? https://vobis.pl/

Przed zapoznaniem się z poszczególnymi podzespołami komputera PC dla graczy, każdy powinien zastanowić się nad kilkoma niezwykle istotnymi kwestiami, które pozwolą na zakup odpowiedniego urządzenia. Na samym początku należy określić budżet, którym dysponujemy na zakup komputera. Jest to kwestia najważniejsza. Kluczowe znaczenie ma to, czy chcemy zakupić do gier jak najmniejszym kosztem, czy mamy nieco większą kwotę, dzięki której możemy zaopatrzyć się w urządzenie z o wiele lepszą konfiguracją. Można również zastanowić się nad alternatywną metodą sfinansowania zakupu – mowa tutaj o ratach bądź kupieniu bazowej konfiguracji, którą po jakimś czasie będziemy mogli rozbudowywać o dodatkowe komponenty. Na przykład na wstępie kupimy komputer z bardzo dobrym procesorem i zintegrowaną grafiką, a lepszą kartę graficzną kupimy i wymienimy wtedy, gdy uzbieramy odpowiednią kwotę pieniędzy. 

 

Zanim zakupisz komputer dla gracza – wskazówki 

Przed zakupem komputera do gier warto również zapoznać się, jakie są wymaganie sprzętowe gier, które najbardziej lubimy. Nie wszyscy gracze muszą zdecydować się na zakup najdroższego komputera do gier, ponieważ nie wszystkie gry są równie wymagające dla komputera. Jeśli najbardziej lubimy stare gry w stylu retro, to nie będziemy musieli kupować bardzo drogiego komputera o najlepszej specyfikacji. Zalecamy, aby w pierwszej kolejności sprawdzić bardzo dokładnie wymagania techniczne gier, które lubimy i w które będziemy chcieli zagrać. 

Następny element to dokładne sprecyzowanie swoich preferencji. Jeżeli mamy jakieś szczególne wymagania co do komputera do gier, to warto się nad nimi dokładnie zastanowić na samym początku. Należy skupić się na tych urządzeniach, które będą zgodne z tymi kryteriami. Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich wyżej opisanych kryteriach, znacząco zawęzimy pulę urządzeń do zakupu mających wymagane parametry oraz mieszczących się w odpowiednim budżecie. Mimo tego, wybór i tak nie będzie łatwy. W chwili obecnej liczba dostępnych modeli komputerów dla graczy jest wręcz ogromna.  

 

Podzespoły komputera dla gracza 

Nie wszystkie komputery stacjonarne sprawdzą się w grach. Szczególnie dotyczy to tych najnowszych, bardzo wymagających gier. Najważniejszym podzespołem każdego komputera jest procesor. Wśród modeli procesorów największą popularnością oraz renomą cieszą się dwie marki: Intel oraz AMD. Obie marki mają w swoim asortymencie ogromną liczbę procesorów o zróżnicowanych parametrach oraz zastosowaniach. Jak wybrać dobry procesor? Najlepiej, aby miał on jak najwięcej liczbę rdzeni oraz wątków, jak największą częstotliwość taktowania, odblokowany mnożnik oraz kompatybilność z płytą główną.

Następny podzespół komputera, na który należy zwracać szczególną uwagę, to karta graficzna. Karta graficzna odpowiedzialna jest za generowanie obrazu oraz dostarczanie go do ekranu monitora. Gdy kupujemy komputery gamingowe, nie warto decydować się na zintegrowaną kartę graficzną. Dlaczego? Jest to uwarunkowane tym, iż takie typy kart graficznych nie są w stanie zagwarantować pożądanej przez nas wydajności. Przy wyborze karty graficznej szczególną uwagę należy zwracać na pojemność pamięci RAM. Im pamięci RAM jest więcej, tym lepiej, ponieważ przekłada się to na wydajność w uruchamianych przez nas grach. 

Kolejnym podzespołem, który jest niezwykle istotny, to pamięć RAM. Ogromne znaczenie ma nie tylko jej pojemność, ale również szereg innych elementów. Pojemność jest bardzo istotna, gdy kupujemy komputer dla gracza. Wszyscy eksperci zalecają, aby kupować konfiguracje wyposażone w minimum 16 GB pamięci RAM. Wtedy będziemy mieć gwarancję, iż wszystkie gry będą działały w sposób prawidłowy. Podczas wybierania komputera trzeba także sprawdzić, jaki jest typ pamięci RAM. Najlepiej jest wybrać pamięci RAM typu DDR4, a nie przestarzałe wersje DDR3. Aby pamięć RAM była jak najlepsza, musi mieć także odpowiednie taktowanie. Im taktowanie jest wyższe, tym lepiej. Wyższe taktowanie zapewni nam wydajność pamięci RAM na odpowiednio wysokim poziomie, dzięki czemu gry będą działały bez zarzutu. 

Zobacz także: 

Urządzenia wielofunkcyjne – https://vobis.pl/komputery/drukarki-i-urzadzenia-wielofunkcyjne/skanery