Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne – czym różnią się od paneli drewnianych? Drewno jest materiałem wykorzystywanym od wielu wieków, a w dzisiejszych czasach odgrywa duże znaczenie w budownictwie oraz wykańczaniu wnętrz. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewna w swoich wnętrzach, ponieważ drewno jest nie tylko ponadczasowym i popularnym nieustannie materiałem, ale też pasuje do wszystkich rodzajów wnętrz.

Warto jednak wiedzieć, że pielęgnacja drewna jest dość wymagająca. Dlatego też firmy, które produkują płytki ceramiczne, poszerzyły swoją ofertę o płytki drewnopodobne. Są one wyjątkowe ponieważ łatwo je utrzymać w czystości i idealnie przypominają drewno. Czym wyróżniają się płytki drewnopodobne i dlaczego warto je mieć? Czym różnią się od zwykłych paneli drewnianych? Odpowiadamy!

Płytki drewnopodobne – dla kogo to idealne rozwiązanie?

Płytki drewnopodobne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie jednocześnie luksus oraz wygodę https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne. Płytki drewnopodobne, dzięki temu, iż nie są wykonane z prawdziwego drewna, nie sprawiają trudności w pielęgnacji oraz czyszczeniu. Ponadto, szeroki wybór stylów, rodzajów czy kolorów pozwala wybrać idealne płytki dla siebie i stworzyć wyjątkowe i idealne dla siebie pomieszczenie. Ponadto, płytki z imitacji drewna można dostać w wielu wymiarach.

Płytki imitujące drewniane podłogi są idealne dla tych, którzy nie lubią zajmować się żmudnymi czynnościami dotyczących dbania o drewno. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna, takie płytki charakteryzują się dłuższą żywotnością. Najczęściej wybierane są płytki drewnopodobne matowe, ponieważ najbardziej przypominają one panele. Może to być zaskoczeniem dla wielu gości.

Płytki drewnopodobne a panele drewniane

Płytki imitujące drewno mają wiele zalet. Sprawdzają się idealnie zarówno w domu, jak i w biurze. Takie płytki są idealne przede wszystkim dla osób, które posiadają dzieci oraz zwierzęta ze względu na to, iż płytki są łatwiejsze w czyszczeniu ze wszelkich zabrudzeń niżeli zwykłe drewno. Płytek nie trzeba polerować czy myć odpowiednimi preparatami – wystarczy je przetrzeć z użyciem najprostszego płynu do podłóg i będą wyglądać niczym nowe. Płytki nadają się do biur, ponieważ są wytrzymałe i odporne na szuranie, przesuwanie przedmiotów i tak dalej. Bardzo trudno jest zniszczyć płytki.

Płytki drewnopodobne nie są podatne tak jak klasyczne panele na odkształcenia, wypaczenia i ewentualne trwałe plamy. Nie trzeba ich szlifować czy cyklinować, a rysy nie powstają z łatwością. Co więcej, można je wykorzystać także do systemów ogrzewania podłogowego, jeżeli jest możliwość skorzystania z takiej instalacji. Płytki imitujące drewno występują w wielu różnych rodzajach, odcieniach i wymiarach.

Płytki drewnopodobne a styl

Płytki drewnopodobnePłytki imitujące drewno pasują do każdego stylu. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, a także innych stylach – loftowym czy nawet skandynawskim. Przykładowo, jasne drewno w popielatym odcieniu idealnie wpasowuje się w styl skandynawski. Dlaczego? Ponieważ w stylu skandynawskim duże znaczenie ma minimalizm oraz praktyczne wykorzystanie przestrzeni. W nowocześnie urządzonych wnętrzach idealnie wyglądają natomiast jasne płytki imitujące jasne drewno. Idealnie łączą się one również z angielską stylistyką wnętrz. Co natomiast do wnętrz w stylu rustykalnym? Tam idealnie odnajdą się płytki imitujące drewno postarzane – pozwoli to uzyskać styl typu vintage.

Posiadacze dużych salonów powinni być natomiast zadowoleni z płytek ceramicznych imitujących drewno ciemne lub orzech https://ceramixplytki.pl. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzają się natomiast jasne kafle, ponieważ dzięki temu wnętrze staje się bardziej przestronne. Popularny jest też gres, który pozwala stworzyć efekt drewnianego parkietu wykonanego z małych klepek. Warto także wspomnieć, iż płytki drewnopodobne warto łączyć z tradycyjnymi kafelkami – pozwala to na uzyskanie nowoczesnego efektu.

Rodzaje płytek drewnopodobnych

Drewnopodobne płytki są dostępne w trzech głównych odmianach. Różnią się one przede wszystkim wytrzymałością oraz zastosowaniem. Płytki imitujące drewno są dostępne w formie glazury, gresu oraz terakoty. Jeśli chodzi o płytki drewnopodobne pod postacią glazury to są one zdecydowanie najmniej trwałe spośród wspomnianych. Są one kruche i podatne na wilgoć, dlatego najlepiej sprawdzają się na wykończenia ścienne. Gres jest natomiast materiałem, który charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie, zarysowania oraz uszkodzenia powstałe w wyniku szorowania. Jak powstaje gres? Gres jest wyrabiany z kamionki szlachetnej, która składa się z piasku kwarcowego, gliny, kaoliny i skalenia oraz barwników mineralnych. Masa jest jest wypalana następnie w temperaturze nie niższej niż 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu gres jest materiałem trwałym, twardym i odpornym na wilgoć. Wśród płytek gresowych drewnopodobnych wyróżnia się dwie odmiany – odmianę szkliwioną oraz odmianę porcelanową. W zależności od osobistych preferencji warto wybrać odpowiedni rodzaj płytek drewnopodobnych aby cieszyć się nimi na długo.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl