Suknie ślubne – jakie wybierać?

Suknie ślubne – jakie wybierać?

Suknie ślubne – jakie wybierać? Prawdziwe piękno tkwi głęboko w nas i jest taki jeden dzień w życiu, w którym staramy się go z siebie wydobyć. Mowa tu o naszym ślubie. Przygotowania trwają od wielu miesięcy, staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i pojawia się ta najprzyjemniejsza rzecz: zaczynamy przeglądać suknie ślubne.

Jeśli zapytałybyśmy mamy o to, co sprawiało jej największą przyjemność, na pewno zaznaczyłaby, że wybór sukni był jedną z nich. Nic dziwnego. Tego dnia to my jesteśmy absolutną gwiazdą wieczoru i wszystkie oczy będą skupione na nas. Z tego też powodu kobiety bardzo długo wybierają suknie ślubne. Ta nie pasuje, tamta będzie wyglądać dziwnie, to jest nie tak… nie ma w tym próżności czy braku zdecydowania. To najważniejszy dzień w naszym życiu i musi być idealny.

Z tego też powodu denerwujemy się, gdy dana sukienka nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Na wybór takowej warto zabrać ze sobą bliskie osoby i w ten sposób zorganizować niezapomniane popołudnie. Ekskluzywne sklepy podadzą nam szampana i pozwolą na długie wybieranie, z pewnością pojawią się tam też styliści, którzy będą nam doradzać w wyborze. Pamiętajmy, że kobiety bliskie naszemu życiu będą miały sporo uwag, ale żadna z nich nie będzie złośliwa. Krytyczne spojrzenie na siebie z boku również się nam przyda. To jest jednak nasza sukienka i nie powinniśmy dać się zwariować. Najważniejsze, żebyśmy my się dobrze w niej czuły.

Sukienkę warto wybrać przede wszystkim ze względu na naszą figurę. Niektóre kobiety robią coś bardzo niebezpiecznego i przed weselem zaczynają się drakońsko odchudzać, żeby zmieścić w ten sposób w wymarzoną sukienkę. Niestety, to skutkuje efektem jo-jo czy nawet problemami ze zdrowiem w konsekwencji. Nie tak planujemy sobie przecież rozpoczęcie pożycia małżeńskiego, dlatego czasem lepiej odpuścić i przejrzeć takie suknie ślubne, które idealnie będą pasowały do naszej figury, podkreślały walory i maskowały niedoskonałości.

Rynek zapełniony jest wszelkiego rodzaju sukniami ślubnymi. Nie ma się co dziwić, bo chociaż nisza jest niewielka, to panien młodych co roku przybywa. Każda z nich chce się prezentować jak gwiazda filmu, dlatego możemy sobie pozwolić nawet i na grymaszenie. Przecież przede wszystkim chodzi o nas, a my jesteśmy klientkami. Pomysłów na suknie ślubne jest naprawdę bardzo wiele i szybko przekonamy się, że ten szczególny dla nas dzień może być opatrzony fantastyczną oprawą, jeśli tylko sobie takowej zażyczymy.

Suknie ślubne – jakie wybierać?
Suknie ślubne – jakie wybierać?

W tym szczególnym dniu wiele kobiet zastanawia się, czy biel jest obowiązkowa. Oczywiście, że nie! Suknie ślubne mogą występować w każdej barwie, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy zamanifestować światu swoje indywidualne podejście. Możemy wybrać dowolny kolor, chociaż oczywiście trzeba przygotować się też na to, że ksiądz będzie miał obiekcje. Ale jeśli wybierzemy dobry kościół, powinno nie być z tym aż takiego problemu. Nadmierne przywiązanie do tradycji także nie przynosi niczego dobrego. Z drugiej strony należy pamiętać, że biały welon pasuje najlepiej i jeśli postanowimy pójść w czarnej sukni oraz zasłonić twarz czarną woalką, będziemy wyglądać tak, jakbyśmy wybierały się na pogrzeb. Przesada z próbą indywidualizacji również może nie skończyć się dobrze, dlatego starajmy się wybrać pomiędzy.

Zabierając ze sobą przyjaciółki przy wyborze sukni ślubnych pamiętajmy o tym, że każdy sądzi według siebie. Będą one nam proponować te wzory, które dobrze pasowałyby na nie, a to z kolei dla nas samych mogłoby nie skończyć się tak, jak sobie wymarzymy. Musimy się dokładnie przejrzeć w lustrze i dokładnie zastanowić, czy to jest dokładnie to, czego chcemy.
Pamiętajmy też o tym, że jeśli planujemy jakiś motyw przewodni, suknia ślubna powinna być do niego dobrana. W przeciwnym razie będziemy wyglądać jak kwiatek wypięty z kołnierza: niby pasujemy, ale nie do końca.

Pamiętajmy też o tym, że suknie ślubne oznaczają również dodatkowe koszty. Nie tylko musimy przecież kupić sukienkę, ale również dobrać do niej wszelkiego rodzaju elementy, czasami nawet drogie. Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać o biżuterii, ta będzie bowiem ze wszystkiego najprawdopodobniej najdroższa. Nie ma co oszczędzać i kupować najtańszych zamienników metali szlachetnych, bo fotografia od razu uchwyci, że są bardzo niepasujące. Dużym wydatkiem będą również buty – pamiętajmy, że mamy przed sobą całą noc i musimy w miarę możliwości trzymać fason. Z tego też powodu, jeśli nogi zostaną obtarte przez niewygodne buty, możemy później bardzo cierpieć. Właśnie dlatego warto mieć dodatkową parę na zmianę, a to generuje dodatkowe koszty. Nie chcemy przecież przesiedzieć całego wieczoru za stołem tylko dlatego, że bolą nas nogi. Opatrywanie potem ran również nie będzie należało do najprzyjemniejszych wydarzeń w naszym życiu. Właśnie dlatego na dodatkach nie warto oszczędzać – suknie ślubne to jedno, ale cała otoczka jest również bardzo ważna. Z tego też powodu dajmy sobie czas i postarajmy się tak go zorganizować, żeby wszystko w miarę możliwości poszło zgodnie z naszymi planami oraz założeniami.