Ubezpieczenia OC – porównywarki

Ubezpieczenia OC - porównywarki

Ubezpieczenia OC – porównywarki – ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej to obowiązek na który wszyscy jako kierowcy musimy się zgodzić. Na szczęście nas osób korzystających z ubezpieczeń OC na rynku istnieje duża konkurencja. Dzięki sporej ilości firm na rynku ubezpieczeniowym istnieje spora rozbieżność cenowa nawet w przypadku ubezpieczeń z takim samym zakresem.

Bardzo korzystną opcją jest korzystanie z wszelakich porównywarek, które oprócz sprawdzenia za nas ceny najkorzystniejszego ubezpieczenia dobiorą również najlepsze warunki. Do wyliczenia takiego ubezpieczenia wystarczy 10 min spędzonych przed komputerem z danymi naszego samochodu. W przypadku najtańszych ubezpieczeń powinniśmy zapoznać się z warunkami jakie oferują. Bardzo często zdarza się że ubezpieczenie OC z najniższą cena nie oferuje nam praktycznie żadnych udogodnień.

Pamiętaj o szybach!

Ubezpieczając pojazd bardzo ważny jest fakt ubezpieczenia szyb. Takie ubezpieczenie jest dostępne praktycznie za każdym razem kiedy wykupujemy ubezpieczenie jednak są istotne różnice. Przede wszystkim ubezpieczenie szyb powinno się traktować jako obowiązkowy dodatek do ubezpieczenia OC. Warunki ubezpieczenia szyb przednich są bardzo ważne. Często firmy ubezpieczeniowe dają bardzo korzystne warunki cenowe pomijając warunki umowy które są stanowczo nieciekawe. Warunkiem dobrego ubezpieczenia są dobre warunki w połączeniu z atrakcyjną ceną. 

Ubezpieczenia OC – skąd te podwyżki

Ceny ubezpieczeń OC wynikają z dużej ilości wypadków na Polskich drogach, oraz w miejscowościach bardziej narażonych na kolizje. Niskie OC można wynegocjować w bardzo prosty sposób. Jeżeli jesteśmy osobami zamieszkałymi w dużej miejscowości a pochodzimy z mniejszej to rejestracja na nasza rodzinną miejscowości może nam przynieść duże oszczędności. Najbardziej poszkodowanymi osobami w ubezpieczeniach OC są osoby młode. Ceny i dodatki do podstawowych pakietów ubezpieczenia OC potrafią nie raz otworzyć nóż w kieszeni nie jednej młodej osoby.

Zobacz również:

Jak w młodym wieku zagwarantować sobie niższe stawki za ubezpieczenie OC?

Będąc młodym kierowcą w Polsce należy liczyć się z dość wysokimi opłatami za posiadanie auta. Nie tylko koszty eksploatacyjne ale również bardzo często ubezpieczenie bywa tym kosztem zaporowym. Posiadanie auta wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia OC co stanowi w przypadku starszych egzemplarzy. Koszt ubezpieczenia OC jest zależny od kilku czynników: 

  • Wielkości miasta w pod numerami którego ubezpieczamy
  • Ilości kolizji drogowych 
  • wieku kierowcy
  • Posiadanych wcześniej ubezpieczonych aut
  • pojemności silnika

Jeżeli zależy nam na dobrym ubezpieczeniu to powinniśmy zwracać uwagę właśnie na te 5 podstawowych czynników. 

Czy warto jest się wiązać z jedną firmą ubezpieczeniową?

To czy lojalność popłaca powinniśmy sobie uświadomić przy przedłużaniu umowy na telefon z obecnym operatorem. Odstawiając żarty na bok możemy stwierdzić że opłaca się być lojalnym jeżeli firma daje nam coś w zamian. Taniej nie zawsze znaczy lepiej dlatego warto jest przed każdym przedłużeniem umowy odpowiedzieć sobie na pytanie czy inna firma nie da nam lepszych warunków. W internecie dostępnych jest co najmniej tuzin różnych porównywarek w którym możemy sprawdzić różne rodzaje umów OC. Naturalnie jeżeli będziemy chcieli wybrać opcję najkorzystniejsza będziemy musieli sami się zagłębić w papierach. Podpisanie nowej umowy ubezpieczeniowej na lepszych warunkach jest warte zachodu. Przed zmianą ubezpieczyciela powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw a dopiero później decydować się na zmianę.

Podsumowanie

Ubezpieczenia OC - porównywarki
Ubezpieczenia OC – porównywarki

Ubezpieczając pojazd zawsze pamiętajmy o wykupie ubezpieczenia OC spełniającego nasze wszystkie najważniejsze wymogi. Nigdy nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną ponieważ może okazać się że są to tylko pozorne oszczędności. Uważnie czytajmy umowę którą podpisujemy, nie dajmy się naciągnąć na coś czego realnie na dokumentach nie będzie, lub coś co nie spełni naszych oczekiwań. Jako alternatywę dla porównywarek internetowych możemy często traktować zwykłe salony które współpracuje z ubezpieczalniami. Takie salony pośrednictwa ubezpieczeniowego posiadają zniżki z firmami pod których patronatem działają dzięki czemu możemy wyjść na tym również bardzo korzystnie. Konstrukcja umowy ubezpieczeniowej może być momentami zawiła jednak koniec końców bardzo dobrze jest się z nią zapoznać od a do z dzięki czemu będziemy wiedzieli co podpisujemy.  Ważnym elementem umowy ubezpieczeniowej jest opcja holowania auta, która może przydać się w momentach większych awarii. Holowanie to powinno mieć optymalny zasięg tak aby pokryć całość drogi do najbliższego zakładu diagnostycznego, lub wulkanizatora. Często firmy oferują w standardzie ofertę holowania jednak jest ona ograniczona zaledwie do kilkudziesięciu kilometrów co na dłuższych trasach może okazać się co najmniej nieprzydatne. Możliwość wykupu większej ilości kilometrów prawie zawsze jest dostępna i nie kosztuje wiele dlatego warto jest się w to zaopatrzyć przed podpisaniem.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/