Vaporizer- co można palić, ile kosztuje, czy warto?

Kiedyś nieznane było pojęcie waporyzacji, jednakże coraz więcej się o niej mówi w naszym kraju. Termin ten dotyczy zjawiska odparowywania wody. Dzięki niemu można uzyskać drogocenne właściwości składników aktywnych z ziół, bez wytwarzającego się szkodliwego dymu. Urządzenie to waporyzacji, czyli vaporizer stanowi zdrowszą alternatywę dla tradycyjnego palenia. Vaporizery zostały wyposażone grzałkę elektryczną i baterie. Zadaniem vaporizerów jest podgrzanie ziół do właściwej temperatury, dzięki czemu wytworzy się para mająca w sobie jedynie korzystnie działające dla naszego zdrowia składniki.

 

Co można palić przy użyciu vaporizera?

 

Przy zastosowaniu vaporizera można inhalować się:

 

 • Suszem

 

 • Olejkami

 

 • Ekstraktami

 

 • Solą do aromaterapii

 

 • Woskiem

 

Przeważnie jednak urządzenie to, zostało dostosowane do inhalacji suszem.

 

Systemy grzewcze wykorzystywane w vaporizerach

 

W urządzeniach dostępnych na rynku stosuje się 3 różne systemy grzewcze.

 

 1. Konwekcja

 

Element grzewczy najpierw rozgrzewa powietrze, po czym ogrzewa ono kwiatostan. Vaporizer z takim systemem grzewczym odznacza się wytwarzaniem pary wysokiej jakości, w której znajdziemy bogatą paletę walorów smakowych, jak i wiele drogocennych substancji aktywnych.

 

 1. Kondukcja

 

W tym systemie susz ogrzewany jest przez ścianki komory, w jakiej został położony. Ten system charakteryzuje się szybszym czasem działania, potrzebuje do działania również mniejszą ilość energii. Kondukcja stosowana jest zwłaszcza w modelach przenośnych vaporizerów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli urządzeń z tym właśnie rozwiązaniem, jest w czym wybierać.

 

To, jaki system wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, oraz możliwości finansowych. Istotne jest również to, czy z urządzenia będziemy korzystać w sposób regularny, czy jedynie raz na jakiś czas.

 

Ile kosztuje urządzenie do waporyzacji?

 

Vaporizer przenośny, jest dosyć dużym wydatkiem, którego zdecydowanie odczujemy. Jeśli chcemy zainwestować w sprzęt wysokiej jakości, który będzie nam działał przez dłuższy czas w sposób bezawaryjny, wówczas będziemy musieli zapłacić kwotę rzędu od 400 do nawet 1000 złotych. Może to być dla wielu osób dużą przeszkodą w zakupie vaporizera. Jednak należy pamiętać o tym, iż dzięki takiemu urządzeniu nasze niezdrowe nawyki będą w końcu korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Nie warto inwestować w tanie urządzenia, niskiej jakości. Waporyzacja jest z pewnością bardziej opłacalna, aniżeli zwykłe palenie. Nie tylko biorąc pod uwagę kwestie medyczne, ale także siłę i efektywność działania. To także opcja, która po jakimś czasie sama się zwraca.

Z jakich powodów warto wybrać vaporizer?

 • Kontrola temperatury inhalacji

Temperatura używana w procesie waporyzacji, jest mniejsza aniżeli w trakcie palenia. Dlatego właśnie inhalacja jest zdrowsza i bezpieczniejsza dla naszego organizmu. Nie wpływa niekorzystnie na nasze płuca czy przełyk. Oprócz tego mamy możliwość jej regulacji, uzyskujemy więc tylko pozytywnie działające na nasz organizm składniki, ograniczając przy tym wytwarzanie się, tych niebezpiecznych.

 • Swobodne korzystanie z vaporizera w miejscach publicznych

Urządzenie do inhalacji odznacza się niewielkimi rozmiarami, z tego względu można je wziąć gdziekolwiek chcemy ze sobą. Jest to łatwiejsze niż stosowanie lufki czy bonga. Oprócz tego inhalacja na niskim poziomie będzie właściwie niezauważalna dla osób przebywających w naszym otoczeniu.

 • Waporyzacja nie wytwarza brzydkiego zapachu

W trakcie inhalacji nie czujemy, uciążliwego zapachu dymu, tylko przyjemny i intensywny zapach ziół. Zapach nie rozprzestrzenia się również na znaczną przestrzeń, wyczują go jedynie osoby w naszym najbliższym otoczeniu.

 • Intensywniejszy smak i lepsza efektywność

Składniki aktywne mają maksymalny punkt wrzenia około 220 stopni, po ich przekroczeniu składniki aktywne zaczynają być spalane. Dzięki vaporizera, zioła zostają nagrzane do odpowiedniej temperatury, nie tracąc przy tym najlepszych substancji.

 • Brak konieczności noszenia ze sobą zapalniczki

Do waporyzacji potrzebujemy jedynie urządzenia, oraz na przykład suszu.

 • Oszczędność pieniędzy

Aby uzyskać dobre efekty waporyzacji, nie potrzebujemy dużej ilości ziół. Możemy także w pełni kontrolować ich dawkowanie.

Jakie są znane minusy vaporizera?

 • Duży koszt urządzenia

Mimo tego, iż to urządzenie po jakimś czasie samo się zwraca, trzeba jednak na sam początek wydać na nie sporo pieniędzy.

 • Inny rezultat waporyzacji, aniżeli ten uzyskiwany podczas palenia

Jest on czystszy i według wielu osób lepszy.

 • Konieczność oczyszczania sprzętu po każdym użyciu

Warto pamiętać, o dokładnym oczyszczaniu sprzętu. Nie mogą zalegać w nim resztki suszu.

 • Vaporizer może się rozładować

Dobrze jest nosić ze sobą dodatkowy akumulator.

 • Musimy mieć także młynek, potrzebny do mielenia suszu

Zmielony susz lepiej uwalnia składniki aktywne.

 • Sam proces waporyzacji wymaga wiedzy

Należy wiedzieć w jaki sposób waporyzować i jakie temperatury ustawiać, aby cały proces był jak najbardziej efektywny.