Ile kosztuje masaż?

Ile kosztuje masaż?

Ile kosztuje masaż? Masaże kojarzą nam się z czymś przyjemnym, po czym czujemy się znacznie lepiej. Dla wielu osób jest to jednak synonim drogiej przyjemności. Czy rzeczywiście tak jest? Ile zapłacimy za różne rodzaje masażu? Odpowiadamy.

Masaż leczniczy

Ile kosztuje masaż?
Ile kosztuje masaż?

Na początku zdajmy sobie sprawę z tego, że masaż masażowi nierówny. W najprostszym ujęciu masaże możemy podzielić na relaksacyjne oraz lecznicze. W kontekście masaży leczniczych mówimy oczywiście o takich, które mają na celu poprawę stanu naszego zdrowia. Dla niektórych masaż antycellulitowy to również masaż leczniczy. W praktyce jednak zawsze musimy za niego zapłacić z własnej kieszeni. Tym właśnie różnią się masaże lecznicze od relaksacyjnych. Za masaże lecznicze czasami nie musimy płacić w ogóle. Są one bowiem refundowane przez NFZ. Aby jednak dostać się na taki masaż, musimy mieć skierowanie od lekarza specjalisty, zwykle neurologa, choć nie tylko. Na masaż finansowany przez NFZ musimy zwykle czekać około 2-3 miesięcy. Jeśli jednak chcemy zapłacić za niego z własnej kieszeni, to musimy liczyć się z wydatkiem około 100 zł. Dotyczy to godzinnego masażu. Często masaż ten wykonywany jest krócej. Wtedy oczywiście zapłacimy mniej. Za 30 minut masażu leczniczego kręgosłupa zapłacimy około 60 zł. W przypadku masażu całych pleców koszt wynosi zwykle około 100-120 zł, jednak ten masaż często trwa pełną godzinę. Masaż leczniczy stóp czy dłoni kosztuje nieco mniej, bo około 80 zł za godzinę.

Masaż relaksacyjny

Ceny wyglądają nieco inaczej w przypadku masażu relaksacyjnego. Zazwyczaj ma on na celu odstresowanie oraz rozluźnienie napiętych mięśni. Za masaż czekoladowy zapłacimy około 150 zł, lecz dodatkowo możemy cieszyć się aromatem ziaren kakaowca. Masaż tajski to już koszt około 150-200 zł. Często jest on łączony z jogą i aromaterapią – wtedy cena może sięgnąć nawet i 500 zł. Niemniej jednak takie połączenie daje o wiele lepsze efekty. Tajski masaż stóp będzie nas kosztował mniej więcej 100-200 zł. Olejkowy masaż tajski jest już o wiele droższy, gdyż kosztuje aż 180-220 zł. Jest to jednak relaksacja połączona od razu z aromaterapią. Masaż aloesowy będzie zaś kosztował 150-200 zł. W praktyce cena masażu relaksacyjnego w dużej mierze zależy od jego rodzaju. Każdy masaż ma bowiem inne wskazania do przeprowadzenia. Co więcej, wymaga posiadania innych kwalifikacji, a często również innego sprzętu. Przykładowo masaż połączony z aromaterapią zawsze będzie droższy, niż masaż klasyczny.

Masaż dla urody

Masaże mogą mieć na celu nie tylko leczenie i odstresowanie pacjenta. Często bowiem znajdziemy ofertę masaży, które mają na celu poprawę naszego wyglądu. Bardzo znany jest masaż relaksacyjny twarzy. Można go przeprowadzić manualnie bądź z użyciem profesjonalnego sprzętu. Cena takiego masażu wynosi mniej więcej 100 zł, jednak zwykle trwa on około 30 minut. Pozwala między innymi poprawić mikrokrążenie oraz uelastycznić skórę. To zaś sprawia, że wygląda ona znacznie młodziej, bez zastosowania inwazyjnych metod zabiegowych. Masaż antycellulitowy, na który zwykle decydują się kobiety, kosztuje od 150 zł do nawet 300 zł. Cena zależy w dużej mierze od wybranej partii ciała, której wygląd chcemy poprawić. Kobiety bardzo chętnie wybierają również masaż wyszczuplający. Jego koszt wynosi od 150 zł do nawet 1 000 zł, jednak tutaj mówimy już o całym pakiecie zabiegów.

Masaże w spa

Bardzo popularne są również masaże wykonywane w profesjonalnym spa. Za pobyt tam zapłacimy o wiele więcej, niż za pojedynczy zabieg, bowiem zwykle wykonuje się ich kilka w jednym dniu. Pakiet dla dwojga w spa może kosztować od 1 000 zł do nawet 3 000-4 000, jeśli mówimy o dłuższym pobycie, na przykład kilkudniowym. Jeśli chcemy zorganizować w spa imprezę, na przykład wieczór panieński, to zapłacimy około 300-500 zł za osobę. Masaże w spa zwykle łączą w sobie relaksację i zabiegi mające na celu poprawienie urody. Cena pakietu zależy głównie od wybranego rodzaju masażu. Niektóre z nich są naprawdę drogie, bowiem wymagają zastosowania specjalistycznych materiałów, na przykład olejków. Niemniej jednak spa często organizują różnego rodzaju promocje. Dzięki nim możemy wykupić pakiet dla siebie już za połowę ceny, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Od czego zależy cena?

Rozbieżności w cenach za masaże są bardzo duże. Skąd wynikają? Otóż głównie z samego rodzaju masażu oraz miejsca, w którym miałby się on odbyć. Najdroższe będą zabiegi w spa. Niemniej jednak o wiele więcej zapłacimy za masaż w Warszawie, niż w mniejszej miejscowości. Jeśli masaż ma nam zrobić certyfikowany masażysta, to jego cena będzie wyższa. Pamiętajmy jednak, że dobry masaż niestety, sporo kosztuje. Aby zrobić go prawidłowo, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Dlatego wybierajmy miejsca, w których pracują fizjoterapeuci, kosmetolodzy lub masażyści z uprawnieniami. Pobierają oni wyższe opłaty, jednak możemy być pewni rezultatów masażu. Unikajmy miejsc, w których pracują samozwańczy masażyści. Zwykle nie pomogą nam oni, a co gorsza przeprowadzony przez nich zabieg może nawet zaszkodzić.