Ile kosztują implanty całej szczęki?

Ile kosztują implanty całej szczęki?

Ile kosztują implanty całej szczęki? Posiadanie ubytków we własnej szczęce nie jest ani trochę komfortowe. Uśmiechając się, uważasz, by był to uśmiech raczej stonowany, by przypadkiem nie odsłonić zębów. A o pełnym, szerokim uśmiechu nie ma już nawet co mówić. Po prostu go unikasz. Wiesz, że z dokładnie takim problemem zmaga się co najmniej jedna trzecia społeczeństwa? Jak więc widzisz, nie jest to coś, czego należałoby się wstydzić. Dotyka wielu. A jednak, wciąż gdzieś w głębi głowy rodzą się obawy przed śmiałym uśmiechem. Niezależnie od tego jakie masz podejście do tematu, jeśli problem zniszczonych czy wybrakowanych zębów dotyczy Ciebie. Masz szczęście, że przyszło Ci żyć w czasach, gdy medycyna potrafi poradzić sobie również z tym. W jaki sposób i za jaką cenę? Dowiedzmy się.

Implanty zębowe – czym dokładnie są?

W porządku. Zdecydowałeś się na implanty. Ale czy wiesz, czym dokładnie są oraz w jaki sposób działają?

Ile kosztuje implant zęba?Zadaniem implantów zębów https://doboszimplanty.pl/cennik/, czy to całej szczęki, czy tylko pojedynczego zęba jest zastąpienie korzenia zęba. Czyli implant jest niczym innym jak sztucznym korzeniem zęba, najczęściej wykonanym z tytanu. Najczęściej takie implanty są w kształcie ściętego stożka, bądź walca. Ale, w przypadku, gdy osoba, na której wykonywany jest zabieg implantacji posiada wąskie kości, implant zęba będzie posiadał kształt klina.

Nie można jednak mylić implantów zębowych z samym zębem. Dlaczego? Ponieważ implant, jak już wiesz, jest to tylko korzeń. Sam ząb będzie stanowić specjalna korona nakładana na sztuczny korzeń.

Zabieg implantacji krok po kroku

Ile kosztują implanty całej szczęki?
Ile kosztują implanty całej szczęki?

Skoro wiesz już, czym są implanty stomatologiczne, przed wybraniem się na zabieg, powinieneś dowiedzieć się, jak wygląda proces samej implantacji, czyli zabieg zastępowania korzenia zęba. Cały ten proces składa się z kilku etapów, dokładniej mówiąc z trzech. Przeczytasz o nich poniżej:

1) Wizyta u lekarza – pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem. Będzie to specjalista, który przeprowadzi z Tobą tak zwany wywiad, na podstawie którego stwierdzi, czy wykonanie zabiegu implantacji jest w ogóle możliwe, a jeśli tak, to jakie kroki należy podjąć. To znaczy, czy trzeba usunąć któryś element uzębienia, czy może wykonać badania. Podczas rozmowy ważnym jest, aby przekazać możliwie jak najwięcej informacji o swoim obecnym stanie zdrowia, ponieważ zakłamanie rzeczywistości w tej kwestii, może prowadzić do przykrych w skutkach konsekwencji.

2) Zabieg – wiele osób zastanawia się, czy zabieg implantacji zęba boli. Nie ma na to jasnej odpowiedzi. Oczywiście, każdy pacjent jest miejscowo znieczulany przed wykonaniem zabiegu, jednak dawka, jaką pacjent otrzyma jest indywidualna, tak samo jak sama reakcja na późniejszy proces. Późniejszy proces, to znaczy po znieczuleniu. Lekarz nacina delikatnie miejsce, w którym dokonywany będzie cały zabieg, a następnie specjalistycznym wiertłem nacina otwór, gdzie zostanie umieszczony sztuczny korzeń zęba. Po umieszczeniu implanta na swoim nowym miejscu, lekarz zakłada szwy. Szwy, które po okresie mniej więcej dwóch tygodni zostaną zdjęte. Mniej więcej ponieważ miejsce po zabiegu musi się wygoić.

3) Odpoczynek – na ostatnim etapie całej operacji czeka rekonwalescencja, podczas której należy stosować się do zaleceń lekarza. Jest to konieczne, ponieważ niestosowanie się do przepisów specjalisty może skutkować niepożądanymi konsekwencjami. Jakie więc są te zalecenia?

– przede wszystkim kategoryczny zakaz palenia papierosów. Zarówno tych zwykłych, jak i elektronicznych,

– stosowanie leków, które przepisał specjalista (jeśli jakiekolwiek przepisał),

– przepłukiwanie jamy ustnej po każdym spożytym posiłku, w celu pozbycia się resztek jedzenia,

– zdjęcie szwów – jeśli będziesz stosował się do zaleceń, po mniej więcej dwóch tygodniach, na wizycie kontrolnej u lekarza, który wykonywał zabieg, pozbędziesz się szwów i będziesz mógł powrócić do normalnego funkcjonowania.

Cena zabiegu – jaka jest i od czego zależy?

Poszczególne elementy procesu zabiegu implantacji szczęki różnią się od siebie cenowo, momentami nawet bardzo. Warto wiedzieć, ile, za jaki element płacisz, by później się nie zdziwić, za co tyle płacisz. Przede wszystkim, należy wybrać lekarza, który będzie nie tylko tani, lecz także spełni nasze oczekiwania. Drugą kwestią są same implanty oraz producent, który je tworzy. Kolejnym krokiem jest wybór tworzywa z jakiego wykonane zastały nakładki na korzeń zęba. Zwykle klienci decydują się na porcelanowe. Wszelkie badania zlecone przez lekarza, konieczne przed wykonaniem zabiegu, musisz wykonać na własną rękę. Wiele także zależy od lokalizacji, w jakiej położona jest placówka oraz od jej renomy.

Jak wyglądają ceny w rzeczywistości?

– konsultacja implantologiczna – ok. 100 złotych – w zależności od powyższych czynników,

– diagnostyka i badania – ok. 150 złotych,

– zabieg – ok.1800 złotych – tak jak same badania i konsultacja nie są zbyt wygórowane cenowo, tak sam zabieg może już odstraszać swą ceną, w szczególności, że jest to cena za sam jeden ząb. Cała szczęka kosztować będzie kilka razy tyle.

– przygotowanie i założenie korony – ok. 1500 złotych.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl