Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej – hotel już w założeniu jest to miejsce, które służy do spania w czasie, kiedy przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania. Czasem jest to związane z wyjazdem służbowym, a czasem z wyjazdem wakacyjnym. A więc skoro podstawowym celem działalności hoteli jest stworzenie komfortowego miejsca do spędzenia nocy, to należy zapewnić gościom także bardzo dobre warunki w postaci pościeli, która będzie przyjemna, trwała i solidnie wykonana. A przede wszystkim będzie czysta. Jak więc funkcjonują pralnie hotelowe?

Pościel hotelowa bardzo często świadczy o standardzie miejsca hotelowego, w którym mieszkamy – na co warto zwrócić uwagę?

Hotele, domy wczasowe czy pensjonaty, to miejsca, które w ciągu roku są często odwiedzane przez turystów. W zależności od rejonów Polski, kiedy rozpoczyna się sezon, ludzie zjeżdżają się z różnych stron, pomieszkując tymczasowo w hotelach właśnie. Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego hotelu jest wysokiej jakości pościel, która będzie w odpowiedni sposób przygotowywana dla gości. Z racji tego, że pościel jest tym elementem, którego używa się wielokrotnie na łóżkach hotelowych dla kolejnych gości, to musi być ona wykonana z materiałów bardzo wysokiej jakości. Materiały wysokiej jakości są swoistą inwestycją na przyszłość, ponieważ będą się mniej niszczyły przy praniu, a co za tym idzie, wytrzymają zdecydowanie dłużej w perspektywie czasu, służąc kolejnym gościom. Pranie pościeli hotelowej może różnić się w kwestii tego czy odbywa się ono wewnętrznie czy zewnętrznie. Co to właściwie oznacza?

Pralnia w budynku hotelu wymaga odpowiedniej załogi, pomieszczenia oraz sprzętów do wykonywania prania, suszenia czy prasowania – czy warto się na nią zdecydować?

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej
Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej

Wiele hoteli posiada specjalne miejsce, które przeznaczone jest na pralnię w budynku hotelu. Jednak sama pralnia to nie wszystko, wciąż trzeba zatrudniać pracowników, którzy będą zajmowali się tą sferą, pracując na miejscu w pralni. Pranie poszczególnych elementów w odpowiednich programach, suszenie pościeli czy obrusów, a następnie proces prasowania to czasochłonne i pracochłonne zadania. Warto pamiętać jednak o tym, że wiele miejsc nie posiada specjalnego pozwolenia na pralnię. Tego rodzaju przypadki są bardzo częste w Stanach, gdzie zakaz posiadania pralek w budynku wiąże się z tym, że w konkretnych miejscach grozi to zalaniem. Dlatego też budowane są pralnie zewnętrzne, które cieszą się bardzo dużą popularnością. W przypadku hoteli również alternatywą są pralnie dla hoteli zewnętrze, z których stosunkowo często korzystają także bazy hotelowe.

Pralnia przemysłowa zewnętrzna – czym się charakteryzuje i jakie są różnice w usługach w przypadku pralni stacjonarnej w hotelu?

Z czego wynika zainteresowanie takim rozwiązaniem? Przede wszystkim z wygody i funkcjonalności takiego rozwiązania. Jest to rodzaj pełnienia usługi, jak każdej innej. To znaczy hotel oddaje regularnie do zewnętrznej pralni kolejne partie pościeli. Specjalnie wyznaczona do tego celu osoba zawozi brudne pranie na miejsce. Dzięki temu na miejscu w hotelu nie potrzebujemy tak wielu dodatkowych pracowników, którzy musieliby wykonywać zadania związane z praniem. W pralni zewnętrznej w odpowiednich, przystosowanych do pościeli programach jest ona dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana, tak by kolejne osoby mogły korzystać z tego samego materiału. Następnie pościel jest suszona i prasowana. W takim właśnie stanie wraca do hotelu, a pokojówki przygotowują czystą, świeżą pościel dla kolejnych gości, którzy odwiedzą to miejsce.

Koszty prania w pralni chemicznej zewnętrznej mogą być zróżnicowane

Ile więc kosztuje pranie pościeli hotelowej i od czego zależy cena tego rodzaju usług? W każdym kraju ceny te będą się od siebie różnić. Różnią się ceny także w tym samym kraju, bowiem wszystko zależy od rodzaju umowy jaką zawiera hotel z miejscem, jakim jest  pralnia przemysłowa oraz jakiego rodzaju usługi będą świadczone. Wiele pralni chemicznych posiada także dodatkową usługę jaką jest możliwość wysyłania od firmy kogoś, kto regularnie odbiera, a później przywozi czyste i pachnące pranie. Im większe zamówienia hotelowe, tym niższa powinna być cena, jaką należy zapłacić za kilogram prania. Bardzo często cena tego rodzaju usługi nie jest wyższa, niż około jednego złotego i kilkunastu groszy za kilogram.

Wysoka jakość usług pralni powinna przełożyć się na komfort klientów hotelu

Jednak w zależności od tego jak duży jest to hotel i jakie stawki ma pralnia, wszystko to jest kwestią umowy pomiędzy dwoma funkcjonującymi firmami, oferującymi usługi. Natomiast z perspektywy gości, mamy prawo domagać się nienagannej czystości pościeli, która jest wysokiej klasy. Podobnie jest z innymi tekstyliami, które oferuje hotel. Wiele osób jadąc na wakacje i spędzając czas w hotelu, nie zabiera ze sobą na wyjazd ręczników, bowiem w ofercie znajduje się tego rodzaju uzupełnienie. Dlatego także ręczniki powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości froty. Dzięki temu gościom przyjemnie będzie korzystać z wyposażenia.