Wieczór panieński w SPA – pomysł na imprezę w kobiecym stylu

Wieczór panieński w SPA - pomysł na imprezę w kobiecym stylu

Wieczór panieński w SPA – pomysł na imprezę w kobiecym stylu – organizowanie wieczorów panieńskich to bardzo stary zwyczaj. Było to spotkanie aranżowane przez druhny dla przyszłej panny młodej. Odbywało się ono w noc poprzedzającą ślub i wesele. Uczestniczki podczas tej zabawy zazwyczaj przygotowywały ciasta i potrawy, śpiewały lub przygotowywały ozdoby na dzień zaślubin. Na szczęście dzisiejsze panny młode maja zdecydowanie więcej możliwości i dużo ciekawsze pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego. Jednym z pomysłów, który z roku na rok cieszy coraz większym zainteresowaniem, jest organizacja takiej imprezy w SPA.

Niezapomniane wspomnienia – wieczór panieński w SPA

Przygotowanie wieczoru panieńskiego to zazwyczaj obowiązek świadkowej lub druhny. Jednak dzisiaj nie jest to już tak oczywiste. Równie często taka imprezę dla przyjaciółek przygotowuje sama panna młoda. Wszystko zależy od zwyczajów obowiązujących w różnych środowiskach. Często okazuje się jednak, że przyszła panna młoda jest tak zmęczona przygotowaniami do ślubu i wesela, że marzy tylko o niewielkiej, spokojnej uroczystości, która pozwoli jej się trochę odstresować i zrelaksować. W takim przypadku miejscem, które idealnie się sprawdzi w takiej sytuacji, będzie z pewnością profesjonalny ośrodek SPA.

Dlaczego wieczór panieński w SPA do dobry pomysł ?

Wieczór panieński w SPA - pomysł na imprezę w kobiecym stylu
Wieczór panieński w SPA – pomysł na imprezę w kobiecym stylu

SPA to synonim relaksu i odpoczynku. Zorganizowanie wieczoru panieńskiego w takim miejscu z pewnością spotka się entuzjazmem przyjaciółek, sióstr czy innych kobiet bliskich panie młodej. Większość ośrodków SPA ma w swojej ofercie specjalne pakiety przygotowane na tego rodzaju okazje. W zależności od standardu ośrodka, oferują one dostęp do basenu z hydromasażami czy kurtynami wodnymi, różne rodzaje saun, jacuzzi. Do tego można dodać całą paletę masaży i zabiegów kosmetycznych na ciało i twarz. Szczególnie polecane są tutaj różnego rodzaju masaże z olejkami, które zdecydowanie odprężą i zmniejszą stres związany ze zbliżającym się ślubem. Zakres, rodzaj i ilość zabiegów można uzgodnić wcześniej z personelem, w zależności od rodzaju wybranego pakietu. Wszystkie zabiegi SPA są przeprowadzane w specjalnie do tego przygotowanych gabinetach, często przy dźwiękach relaksującej muzyki i z dodatkiem aromatycznych olejków eterycznych. Taka forma świętowania wieczoru panieńskiego zazwyczaj przypada do gustu wszystkim pannom młodym i ich gościom.

Jak zorganizować udany wieczór panieński w SPA ?

Organizacja idealnego wieczoru panieńskiego przysparza często wielu kłopotów. Najczęściej problemem jest znalezienie terminu, który odpowiadałby wszystkim gościom. Często problematyczną kwestią jest również znalezienie noclegu po imprezie dla wszystkich gości, którzy przyjeżdżają z różnych regionów. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest znalezienie SPA, które mieści się w hotelu lub pensjonacie. Dzięki temu wszystkie uczestniczki zabawy będą mogły bezpośrednio po imprezie udać się na zasłużony odpoczynek. Zwyczajowo wieczór panieński był organizowany dzień przed weselem. Jednak taki termin to nie zawsze jest dobry pomysł. Natłok obowiązków przed ślubem nie sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Dlatego dobrym pomysłem może być przygotowanie wieczoru panieńskiego we wcześniejszym terminie. W takim przypadku warto poszukać ofert, które pozwolą wydłużyć przyjemność i zdecydować się, na przykład, na cały weekend w SPA. Taka impreza na tydzień czy dwa przed ślubem sprawi, że uczestniczki zabawy wykorzystają wszystkie propozycje z pakietu SPA i będą czuły się w pełni odprężone i wypoczęte. Wybierając miejsce, w którym spędzimy ten wyjątkowy wieczór, warto również zwrócić uwagę na dostępność barów hotelowych czy restauracji. Po zakończonych zabiegach i zabawach wszyscy goście z pewnością ucieszą się ze wspólnej kolacji. Ważne, aby w tym czasie nie myśleć o przygotowywaniu posiłków, napojów i przekąsek, tylko przyjemnie spędzać ten wspólny czas.

Wyjątkowa pamiątka z wieczoru panieńskiego w SPA

Wieczór panieński to wyjątkowy dzień w życiu każdej panny młodej. To symbol żegnania się z wolnością, swobodą i młodością, ale też okazja to organizacji imprezy, która na zawsze zostanie w pamięci przyszłej panny młodej i jej gości. Wieczór panieński w SPA z pewnością będzie odpowiednią oprawą dla tego wydarzenia. Często spotykanym zwyczajem podczas wieczoru panieńskiego jest obdarowywanie panny młodej prezentami na nową drogę życia. Jednak często okazuje się, że przyszła mężatka już zgromadziła wszystko, co mogłoby się przydać w nowym związku i goście nie mają wielu pomysłów, co mogłoby sprawić radość pannie młodej. W takim przypadku warto postawić na profesjonalną sesję zdjęciową. Może to być sesja przygotowana tylko dla panny młodej, albo realizowana wspólnie z uczestniczkami zabawy. Wiele ośrodków SPA ma taką propozycję w swojej ofercie, albo z pewnością chętnie pomoże w jej realizacji. Piękne zdjęcia, przygotowane przez profesjonalnego fotografa, to doskonała pamiątka z wieczoru panieńskiego. Taka niecodzienna atrakcja dostarczy wyjątkowych wrażeń pannie młodej i zapewni jej cudowne wspomnienia do końca życia.