Skup aut nie taki straszny – transakcja może być nader korzystna

Skup aut nie taki straszny - transakcja może być nader korzystna

Skup aut nie taki straszny – transakcja może być nader korzystna. Sprzedaż samochodu używanego nie jest łatwą sprawą, wie o tym każdy kierowca, który przeprowadzał już taką transakcję. Istnieje jednak skup aut, który kupuje samochody w każdym stanie i co ważne gotówkę dostaje się do ręki. Jeżeli komuś zależy na czasie, lub jego pojazd trudno sprzedać na rynku, powinien pomyśleć o szybkiej sprzedaży do skupu aut.  

Sprzedaż samochodu do skupu aut

Taka firma jak skup aut nawiązał wiele kontaktów na rynku motoryzacyjnym, jej pracownicy wiedzą, jaka jest w danej chwili koniunktura i starają się tak prowadzić negocjacje z klientem, aby obydwie strony były zadowolone z transakcji. Sprzedając samochód nie trzeba martwić się o wypłatę środków, gotówkę dostaje się od razu po podpisaniu umowy. Co bardzo ważne skup aut odkupuje nie tylko samochody sprawne, ale także uszkodzone, skorodowane, które wymagają wielu napraw. Bardzo często takie firmy podejmują współpracę z przedsiębiorstwami, które wymieniają flotę i chcą szybko sprzedać już wysłużone pojazdy osobowe, busy i ciężarowe.

Skup aut poleasingowych i służbowych

Skup aut może także być zainteresowany odkupieniem samochodu poleasingowego, wielu klientów zgłasza się z ofertą sprzedaży właśnie takiego pojazdu. W momencie, gdy kończy się leasing i klient ma możliwość wykupu, może zgłosić się do skupu i zostanie przeprowadzona wycena. Najczęściej taka procedura dotyczy samochodów osobowych, z homologacją ciężarową oraz pojazdów do 3.5 t.

Posiadając samochód służbowy jego kierowca ma często prawo pierwokupu. Jednak nie zawsze dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy a chciałby od razu dokonać sprzedaży tego auta. Warto zgłosić się do skupu, gdzie samochód przejdzie oględziny i zostanie podana cena, jeżeli będzie satysfakcjonująca, najczęściej podpisywana jest umowa przedwstępna sprzedaży. W momencie wykupu auta firmowego, skup przygotowuje umowę właściwą, przekazuje gotówkę sprzedającemu, który reguluje fakturę wystawioną przez swojego pracodawcę i w ręku pozostaje mu czysty zysk.

Jak przebiega transakcja odkupu samochodu?

skup aut używanych

Po zgłoszeniu telefonicznym lub na podstawie formularza o chęci sprzedaż swojego samochodu, pracownik skupu aut, przyjeżdża w miejsce wskazane przez klienta, dokonuje oględzin pojazdu i przedstawia propozycję cenową. Sprzedawca nie ponosi kosztów dojazdu przedstawiciela skupu, nie ma, więc znaczenia czy transakcja dojdzie do skutku czy też nie. Ważne dla osób sprzedających jest bezpieczeństwo, jakie zapewnia skup podczas transakcji, jest to firma zarejestrowana i dba o swoją renomę. Cały proces odkupu przebiega w spokojnej i miłej atmosferze, można negocjować i osiągnąć kompromis.

Każdy właściciel samochodu powinien mieć świadomość, że ceny proponowane przez skup aut będą niższe niż ceny rynkowe, plusem jest szybkość i minimum formalności. Ponadto nie trzeba ubolewać nad niedawno opłaconą składką OC, ponieważ skup aut podpisał rezygnację z tego ubezpieczenia i właściciel pojazdu otrzyma zwrot wpłaconej sumy od ubezpieczyciela. Na oględziny auta można umówić się w dowolnym miejscu, cały proces nie trwa długo i nie trzeba marnować swojego cennego czasu.

Aby transakcja przebiegła sprawnie, każdy sprzedający musi przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu i dowód osobisty. Jeżeli doszło do zagubienia karty pojazdu trzeba udać się do Wydziału Komunikacji, który wyda stosowne zaświadczenie na podstawie, którego można otrzymać duplikat karty. Pracownik skupu aut zawsze posiada umowę kupna-sprzedaży, która zawiera jasne warunki, dzięki czemu jej sporządzenie wymaga zaledwie kilku minut.

Na czym polega wycena samochodu

Skup aut nie taki straszny - transakcja może być nader korzystna
Skup aut nie taki straszny – transakcja może być nader korzystna

Właściciel samochodu zna przybliżoną jego wartość i przedstawiciel skupu również, jednak nie zaproponuje on takiej ceny odkupu, ponieważ firma nie osiągnęłaby żadnego zysku. Trzeba mieć świadomość, że skup aut prowadzi działalność gospodarczą, co wiąże się z odpowiednimi kosztami, po opłacie, których musi pozostać jakiś dochód i to jest chyba oczywiste dla wszystkich.

Jednak podczas wyceny samochodu uwzględniane są różne czynniki, które wpływają na ostateczną cenę, która w niektórych przypadkach może być zbliżona do ceny rynkowej. Dotyczy to aut w dobrym stanie technicznym i blacharskim, przy takich egzemplarzach nie trzeba będzie ponosić dużych nakładów finansowych po zakupie. Im wartość samochodu wyższa, tym oferta skupu atrakcyjniejsza dla klienta. Za samochody uszkodzone, w złych stanie technicznym i lakierniczym cena będzie niższa, jednak właściciel samochodu nie będzie musiał martwić się poszukiwaniem nabywcy.

Dlaczego warto korzystać ze współpracy ze skupem aut?

Przy sprzedaży samochodu z ogłoszenia, potencjalni kupujący często umawiają się na ocenę samochodu na stacji diagnostycznej, co jest dość kosztowne. A na koniec rezygnują z zakupu i odchodzą a za przegląd musi zapłacić właściciel auta. Dlatego warto przeanalizować całą sytuację, wziąć pod uwagę stan swojego pojazdu i spróbować sprzedaży w skupie, to nic nie kosztuje a może okazać się intratną propozycją. Każdy kto chce dokonać szybkiej sprzedaży w bezpiecznych warunkach, powinien poważnie zastanowić się nad kontaktem ze skupem aut.